پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
17 خرداد 1400     09:06
با عجیب‌ترین خطاهای پزشکی جهان

وقتی مرد مکزیکی پستان‌دار شد

خطا‌های پزشکی مواردی است که ممکن است در بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی اتفاق بیفتد، اما از نظر شدت متفاوت هستند. ممکن است خطا‌های زیادی را پیدا کنید که به سادگی قابل رفع هستند و در عین حال خطا‌های وحشتناکی نیز وجود دارد که غیر قابل جبرانند.

به گزارش روزگار،در یک بیمارستان آمریکایی به نام رود آیلند ، یک عمل جراحی روی مغز یک بیمار انجام شد، اما این عمل در سمت اشتباه مغز صورت گرفت و در پایان بیمار مرد.

یک مرد مکزیکی تحت عمل جراحی رشد عضلات قفسه سینه قرار گرفت تا قویتر به نظر برسد، اما وقتی این عمل انجام شد، او با پستان یک زن بیرون آمد.

خانم “کارول وایرر” برای برداشتن چشم راست خود در یک عمل جراحی روی تخت دراز کشیده بود و عمل پنج ساعت و نیم طول کشید، اما بیهوشی برای مدت طولانی ادامه پیدا نکرد و او از خواب بیدار شد و درد این عمل را تجربه کرد.

بانوی پیر “جانیس مک کال” در یک عمل معمولی بود، که اتاق عمل دچار آتش سوزی شد و جراحات اضافی به او وارد شد، و حال او به وخامت رفت، با این حال علت آتش سوزی مشخص نشده است.

آقای داریوش مزاری وارد عملی شد که طبق برنامه شروع و پایان یافت، اما پس از اتمام آن مشخص شد که دکتر قیچی 22 سانتی متری‌اش را در قفسه سینه بیمار جا گذاشته است.

روی جسیکا سانتیلان” جوان، پیوند قلب انجام شد، اما حدود دو هفته پس از عمل به دلیل عدم تطابق گروه خونی درگذشت.

مرد سالخورده، گراهام ریوز، هنگامی که وارد عمل جراحی برای برداشتن کلیه آسیب دیده خود شد در معرض مهلک‌ترین اشتباه پزشکی قرار گرفت و پزشکان کلیه سالم وی را خارج کردند که منجر به مرگ وی شد.

خانم کیم توت متوجه یک توده غیرطبیعی در دهانش شد، بنابراین به دکتر مراجعه کرد، پزشک به او گفت که به دلیل سرطانی که در دهانش بوجود آمده فقط سه ماه زندگی می‌کند. اما این تشخیص غلط بود و زندگی خانم کیت را برای مدتی به جهنم تبدیل کرد.

در عکسی که از جنین گرفته شده، نوزادی به نام “برایان مژیا” با اندام کامل نشان داده شده است، اما پس از تولد و تحویل به خانواده اش، او فقط یک دست داشت، معلوم شد که پزشکان عامل این تشخیص اشتباه بوده‌اند.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

ممانعت از حضور خبرنگاران در نخستین دادگاه محمد امامی

یک میلیون و صدهزار دلار خسارت اوبر به یک نابینا

قالیچه پرنده؛ ابداع یک ایرانی

باب دیلن همه ترانه‌های خود را فروخت

اگر خانواده سیگاری دارید بخوانید

خودروی مفهومی بنز با طرحی از «کامرون»

جزئیات برگزاری اولین آزمون استخدامی ۱۴۰۰

نشانه‌های بروز مشکل در بدن

حضور «خورشید» مجید مجیدی در بخش اصلی جشنواره ونیز

بنجامین باتن کماکان می‌تازد