چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
01 اردیبهشت 1400     17:10
موج جدید افزایش قیمت‌ها در روز اول اردیبهشت ماه

آب و برق ۷ درصد و کرایه تاکسی 35درصد گران می‌شوند

با وجود گرانی لحظه به لحظه اقلام و اجناس مصرفی، از امروز اول اردیبهشت ماه، موج جدید گرانی‌‌ها آغاز شد. تعرفه آب و برق ۷ درصد و کرایه دریافتی از مسافران حداکثر تا ۳۵ درصد افزایش یافتند.

به گزارش روزگار، طبق مصوبه جلسه مورخ 19/12/97 هیأت وزیران درخصوص “افزایش بهای آب شرب و برق”، از ابتدای اردیبهشت ماه هر سال قیمت آب و برق ۷ درصد گران‌تر محاسبه می‌شود.

همچنین طبق بند الحاقی ۶ لایحه بودجه ۹۷ نیز سال ۹۷ بر اساس قوانین و مقررات، اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز مصرفی به شرکت‌های دولتی ذی‌ربط داده شده است، اعمال افزایش تعرفه فقط به پیشنهاد وزارتخانه‌های مربوط و تصویب هیئت وزیران امکان‌پذیر است.

در این باره محمد حسین متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر مبنی بر افزایش ۷ درصدی قیمت برق از اول اردیبهشت سال ۱۴۰۰ گفت: از امروز اول اردیبهشت تعرفه برق مشترکان ۷ درصد گران‌تر از ماه گذشته محاسبه می‌شود.

او ادامه داد:بر اساس این مصوبه، دولت برای افراد کم مصرف تخفیف ۱۰۰ درصدی در نظر گرفته و مشترکانی که مصرف برق آن‌ها تا یک سوم الگوی مصرف است، شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی می‌شوند.

افزایش قیمت کرایه تاکسی حداکثر تا35 درصد

البته این تنها خبر گرانی و افزایش قیمت در اولین روز اردیبهشت ماه نبود و مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز ازآغاز فرآیند نصب برچسب‌های افزایش نرخ و کرایه‌های جدید سال ۱۴۰۰ داخل تاکسی‌ها ازامروز(اول اردیبهشت ماه) خبرداده وگفته‌است: کرایه دریافتی از مسافران براساس مصوبات ابلاغی حداکثر تا ۳۵ درصد افزایش و متناسب با نرخ مندرج در برچسب کرایه دریافت خواهدشد.

محمدروشنی با اعلام این مطلب درتشریح افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی گفت: براساس پیشنهاد شورای شهر تهران و تاییدکمیته انطباق در فرمانداری تهران نرخ حمل و نقل عمومی باتوجه به تورم و مشکلاتی که متوجه قشر رانندگان عزیز بوده پس از کارشناسی‌های متعدد با ۳۵درصد افزایش نرخ در تاکسی‌ها موافقت شده است.

روشنی افزود: البته هیچ راننده‌ای اجازه ندارد تا بیش از سقف مصوب کرایه دریافت نماید و همانند سال گذشته نرخ‌ها طبق شرایط کرونایی و برای سه مسافر و چهار مسافر تعیین شده است که ازامروز رانندگان عزیز می توانند براساس مصوبه و جدول اعلام شده اقدام داشته باشند.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

رئیس سابق محیط زیست دماوند ترور شد

کارگردان «متهم گریخت» کاری با جام جم ندارد

برترین فیلم‌ها و بازیگران سال ۲۰۲۰

بازیگر «شب های برره» درگذشت

خداحافظی طولانی با آقای فیلمنامه

کلمه، هم سلاح، هم صلاح!

انتقاد یک کارتونیست از مهران مدیری

انتقادات احمدی از رویه صداوسیما درمورد گزارشگران جدید

حكايتِ ما و ابراهيم و عيار تنها

مهرماه، آغاز واکسیناسیون همگانی کرونا در کشور