شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
31 فروردین 1400     11:03

زاکربرگ از امکانات صوتی فیس‌بوک رونمایی کرد

مدیرعامل فیس‌بوک اعلام کرد، این شرکت قصد دارد سرمایه‌گذاری زیادی در قابلیت‌های صوتی انجام دهد که به کاربران امکان می‌دهند به مکالمات زنده با دیگران بپردازند.

به گزارش روزگار، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک روز دوشنبه اعلام کرد این شرکت در حال ساخت قابلیت‌های صوتی مشابه اپلیکیشن کلاب هاوس است که توجهات زیادی را در میان اهالی سیلیکون ولی به خود جلب کرده است.


زاکربرگ اظهار کرد: فیس بوک قصد دارد سرمایه گذاری زیادی در قابلیتهای صوتی انجام دهد و در سالهای آینده آنها را عرضه کند.
وی به کیسی نیوتون در سرور ساید چنل دیسکورد گفت: ما تصور می کنیم که صوت در روند تبدیل شدن به مدیوم درجه اول قرار دارد و محصولات مختلفی برای این فضا در دست ساخت هستند.
فیس بوک در پست وبلاگ خود اعلام کرد قابلیت جدید این شبکه اجتماعی، “لایو آدیو رومز” نام دارد و این شرکت انتظار دارد تابستان امسال برای همه در اپلیکیشن فیس بوک و مسنجر قابل دسترس باشد. این شرکت تست “لایو آدیو رومز” را در داخل گروههای فیس بوک آغاز خواهد کرد.
زاکربرگ گفت: گروههایی وجود دارند که پیرامون علایقی سازماندهی شده اند و به افراد اجازه می دهد یکجا گردهم بیایند و اتاقهایی دارند که در آنجا می توانند صحبت کنند. تصور می کنم این امکان مفیدی باشد.
فیس بوک قصد دارد به کاربران اجازه دهد از دیگران برای دسترسی به “لایو آدیو رومز” پول دریافت کنند که می تواند به شکل یک بار خرید یا اشتراک باشد تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند از این امکانات جدید درآمدزایی کنند.
معرفی این قابلیت تعجب چندانی نداشت. فیس بوک برای کپی برداری از محصولات رقیبانش نظیر اسنپ شناخته شده است. روزنامه نیویورک تایمز در فوریه گزارش کرده بود که این شرکت سرگرم کار روی محصولی برای رقابت با اپلیکیشن چت صوتی کلاب هاوس است که مکالمه در اتاقهای صوتی را محبوب کرده است.
زاکربرگ همچنین از محصول جدیدی به نام “ساوند بایتس” خبر داد که کلیپ صوتی کوتاه است و کاربران را قادر می سازد در یک فید به آن گوش کنند. فیس بوک از یک الگوریتم برای تشخیص این که کدام کلیپهای صوتی برای هر کاربر اجرا می شوند، استفاده خواهد کرد. این شرکت ابزارهای ویرایش صوت خواهد ساخت که برای تولید صوت برای “ساوند بایتس” می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
فیس بوک اعلام کرد قصد دارد یک صندوق تولیدکننده محتوای صوتی ایجاد کند تا به کاربرانی که محتوا در “ساوند بایتس” تولید می کنند، پول پرداخت کند. این شرکت “ساوند بایتس” را در چند ماه آینده آزمایش خواهد کرد.
زاکربرگ همچنین اعلام کرد فیس بوک روی قابلیتهای پادکست کار می کند که به کاربران اجازه می دهد به کشف، اشتراک گذاری و شنیدن پادکستها در داخل این اپلیکیشن بپردازند.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، سرانجام یکپارچگی با اسپاتیفای به موزیسینها اجازه می دهد راحت تر آهنگ خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند و به کاربران امکان می دهند آهنگ را در داخل این شبکه اجتماعی به راحتی گوش کنند. این یکپارچگی در داخل فیس بوک به عنوان “پروژه بوم باکس” شناخته می شود.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

عکس اموات را بدهید فیلم زنده آنها را تحویل بگیرید!

واکسن کرونا از هفته آینده وارد می‌شود

دارچین، سالم‌ترین ادویه برای جلوگیری از پیش‌دیابت

با تعطیلی دو هفته ای تهران موافقت نشد

مرگ گربه ماهیان به دلیل فعالیت‌های صیادی

بارسلونا و رئال به دنبال شکار ستاره ناپولی

سند امنیت قضایی گامی مثبت درجهت دادخواهی و رفع تظلمات است

صیاد برای معتبر شدن چک

روند افزایشی ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در کشور

رکوردهای «اسکار»