پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
10 اسفند 1399     14:30
مرثیه‌ای برای یک رویا

علی کریمی خوش‌بخت بود که رای نیاورد

احمد غلامی

اعلام آمادگی علی کریمی برای شرکت در انتخابات و همچنین حمایت همه‌جانبه فوتبالی‌ها و مردم از او‌ برای خیلی‌ها گران تمام شد و شاید برای اولین بار این طالبانِ قدرت برای رای نیاوردن یک نفر هم‌قسم شدند تا ساختار سیستماتیک فساد دچار مشکل نشود.
همه فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها می‌دانستند که علی کریمی علی القاعده رای نمی‌آورد حتی خود جادوگر هم می‌دانست این‌بار جادویش توان مقابله با فساد را ندارد.
این فوتبال همانطور که تاب حضور امثال صفایی فراهانی‌ها و دادکان‌ها را ندارد به طور قطع حضور علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا را نیز بر نمی‌تابد.
اما این هم از خوش‌بختی کریمی بود، چرا که اگر علی کریمی به هر شکل در این انتخابات فرمایشی رای می‌آورد به‌طور قطع ماجرا جور دیگری پیش می‌رفت و‌ رفته رفته شخصیت و محبوبیت جادوگر رو به افول می‌رفت.


علی کریمی از همان مناظره معروف با محمدرضا ساکت دبیر کل وقت فدراسیون فوتبال، نشان داد که قواعد بازی در زمین فاسد را برخلاف زمین فوتبال بلد نیست.
یادمان باشد کریمی هر کس را که می‌دید دریبل می‌کرد و پشت سر می‌گذاشت اما این مختص زمین فوتبال است و در زمین فدراسیون خیلی از رقبا را نمی‌توان دید، چه برسد به دریبل.
ساختاری که سر تا پای آن پر از شرط‌بندی و اختلاس و انفعال است فقط ‌وفقط با حضور کریمی و کیا درست نمی‌شد چرا که فوتبال ما سال‌هاست به حیاط خلوت مفسدانی بی‌پروا بدل شده، که هر بازیکن خوش تکنیکی را با یک تنه‌ی غیرفنی به زمین می‌کوبد.


جادوگر نشان داد که مرد عمل است و برخلاف خیلی‌ها فقط اهل حرف زدن نیست و اتفاقا رای نیاوردنش نیز بر این مهم صحه گذاشت تا محبوبیت ستاره درخشان فوتبال کشورمان بیش از پیش شود.
به‌هر شکل امروز پایان رویای شیرین چند ماهه برای مردم بود، رویایی که با عدم انتخاب علی کریمی و نجات فوتبال نقش بر آب شد تا روزگار ناامیدی‌ها باز هم مداوم شود.

اخبار مرتبط:

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

هادی کاظمی صدر اعظم «قبله عالم»شد

کرونا به غول‌ها هم رحم نمی‌کند

نجفی توانا: دست از محکمه‌های پوپولیستی بشوییم

دوبله صرفه اقتصادی ندارد

حال خانم خیراندیش چطور است؟

شروع دادگاه حمید صفت

احمدی‌نژاد باز هم خود را رسانه‌ای کرد

«روح» بهترین انیمیشن‌ سال شد

آیونیک ۵ برقی، پاسخ هیوندای به رقبای اروپایی

«ساده زیستی» به مثابه ایدئولوژی در دنیای نو