چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
04 اسفند 1399     13:09
رئیس هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینما:

افزایش 2 برابری حق اشتراک سامانه‎‌های اینترنتی خلاف عرف است

رئیس هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران گفت: افزایش بیش از 2 برابری حق اشتراک2 سامانه‌ اینترنتی فیلیمو و نماوا «اقدام‌خلاف عرف» است.

به گزارش روزگار، سامانه‌های اینترنتی فیلیمو و ‎نماوا، نرخ اشتراک‌شان را گران کرده‌اند و برای یک ماه، مبلغ ۶۴ هزار تومان دریافت می‌کنند. این در حالی است عمده سهم بازار VOD متعلق به آن‌هاست و دیگر سامانه‌ها توان رقابت با این دو را ندارند.

به تازگی یکی از مدیران نماوا مدعی شده که ۴۵ درصد بازار شبکه نمایش خانگی در دست این سامانه و ۵۰ درصد هم سهم فیلیمو است و فقط ۵ درصد را سایر سامانه‌ها در اختیار دارند. بنابراین، مخاطبان حق انتخاب محدودی دارند و مجبورند این افزایش قیمت تقریباً دو برابری را تحمل کنند.
فارس نوشت: رئیس هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران در این باره گفت:دو VOD فیلیمو و نماوا در یک اقدام غیرقابل قبول، هزینه اشتراک خود را به دو برابر افزایش داده‌اند و هیچ مرجع قانونی هم در شرایط کرونا و شرایط عسر و حرج تماشاگران و خانه نشینی مردم، اقدامی نکرده است.
سیدغلامرضا موسوی، با بیان اینکه حق اشتراک VODها در جهان تقریباً برابر یک بلیت سینما است، ادامه داد: نتفلکیس که یکی از غول‌های VODجهان است، با ۴ دریچه استفاده برای یک ماه ۱۲ دلار دریافت می‌کند که هزینه بلیت یک فیلم است.
وی خاطرنشان کرد: در ایران بهای بلیت در شرایط فعلی ۲۰ هزار تومان است و VODهای ذکر شده قبل از گران کردم حق اشتراک خود، ۲۵ هزار تومان برای اشتراک یک ماهه دریافت می‌کردند اما به یکباره حق اشتراک را به بیش از دو برابر افزایش دادند؛ آن‌هم در شرایط کرونا.
رئیس هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت سینما همواره اعتراض بسیاری از رسانه‌ها را در پی دارد، نسبت سکوت رسانه‌ها در مقابل افزایش نرخ اشتراک فیلیمو و نماوا گلایه کرد. موسوی این افزایش قیمت را «اقدام خلاف عرف» نامید و با طرح این پرسش رشته توئیت خود را خاتمه داد: آیا VODها خودمختارند؟!

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

وقتی اولین عکس «یهویی» در ایران ثبت شد

دلار ارزان می‌شود؟

ژولیت گرکو، خواننده بزرگ فرانسوی، درگذشت

شهاب حسینی از اینستا خداحافظی کرد

نظر هوشنگ ابهتاج درباره اجرای «ارغوان» توسط علیرضا قربانی

خودرو جدید ناسا برای کاوش مریخ

خوان مارسه، راوی عاشقانه‌های بارسلون پس از جنگ

احمدرضا معتمدی: حرف‌های نزده در سينه‌ام بسيار است

ریزش 12 هزار واحدی بورس

تولد موش بانمکی که اسکار گرفت!