دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
25 بهمن 1399     12:14

پول بنزین ایران در جیب آمریکا

رویترز به نقل از مقامات رسمی وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد یک میلیون بشکه بنزین ایران توسط آمریکا به فروش رسیده است.

به گزارش روزگار، مقامات آمریکایی  گفته‌اند که بیش از یک میلیون بشکه بنزین ایران را که به بهانه نقض تحریم ها سال گذشته گرفته بود به فروش رسانده و پول آن را به حساب «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» واریز می کنند.

سال گذشته دولت ترامپ 1.2 میلیون بشکه بنزین ایران را با ادعای اینکه در 4 تانکر به مقصد ونزوولا ارسال می شده گرفته بود که این محموله های به کشتی های دیگری منتقل شده و به مقصد آمریکا ارسال شد.آمریکا آن زمان اعلام کرد که این کشتی ها تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است.

مارک رایموندی «سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا» گفته است که برنامه فروش این محموله ها ‍پایان یافته و در حال نهایی کردن هزینه ها هستیم.

وی از ارزش واقعی این محموله های اظهار بی اطلاعی کرده اما گفته است که احتمالا دهها میلیون دلار ارزش داشته باشد.

رایموندی تاکید کرده است که دادگستری هنوز نیاز به حکم دادگاه برای تصرف  سود حاصل از این فروش و انتقال به بنیاد  «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» دارد.هفته گذشته هم دولت آمریکا علیه یکی دیگر از کشتی هایی که گفته می شد به جای عراق از ایران می آمده است شکایت کرده بود که براساس آمارهای ردیابی کشتی ها«ریفنیتیو» این کشتی طبق برنامه زمانبندی شده  ۱۵ فوریه به بندر خیلج آمریکا وارد می شود.

پیش از این نیز، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده موفق به جمع‌آوری ۷ میلیون دلار از دارایی‌های ایران شده و این مبلغ را به افرادی که «قربانیان تروریسم» خوانده شده‌اند اختصاص خواهد داد. «دیوید برنز»، دستیار وزیر موقت دادگستری آمریکا گفت: «به لطف همکاری شریکان خارجی‌مان و تلاش‌های جمعی واحد جنایی [دادگستری آمریکا]، دفتر دادستان منطقه آلاسکا و اف‌بی‌آی این وجوه اکنون برای پرداخت غرامت به قربانیان تروریسم دولتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.»

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

به بهانه یک عذرخواهی دردسرساز

طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوار‌های فاقد خودرو

سندرم «خستگی پس از ویروس» چیست؟

“سیزده به در” در تهران ممنوع شد

دادگاه علنی صندلی برای خبرنگاران رسانه‌های مستقل نداشت

سقوط دلار و سکه به کانال کاهشی

بررسی عملکرد بنیامین بهادری درعرصه مجری‌گری

دادستانی تهران: قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد

من چیرو ۳۰ سال دارم!

بی‌صدایی که صدایش ماندگار شد