چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
08 بهمن 1399     17:16
در گفت‌وگو با روزگار مطرح شد

نگاه یک حقوقدان به سیلی استاندار احمدی‌نژاد به مامور قانون

یک حقوقدان تمرد از حکم مامور دولت و ایراد ضرب و جرح را اقدام مجرمانه و غیر قانونی دانست.

به گزارش روزگار، مجید قاسم کردی از فعالان مدنی  در خصوص روند  پیگیری حقوقی سیلی زدن استاندار سابق دولت احمدی نژاد و نماینده کنونی مجلس  به روزگار گفت: در ابتدای امر شخص سرباز به عنوان  شاکی  باید شکایت رادر محاکم قضایی ثبت کند. و همزمان بجهت اینکه این اتفاق در لباس مقدس سربازی و در حین ماموریت بوده است، معاونت حقوقی نیروی انتظامی به عنوان شاکی طرح شکایت نماید.

این کارشناس ارشد حقوق خصوصی با بیان این موضوع که عبور از مسیر ویژه نیازمند مجوزهای لازم می باشد و در صورت تخطی شخص متخلف  (راننده خودرو)  طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی با او برخورد خواهد شد. اعلام داشت در این مورد نظر به  اینکه سرباز وظیفه راهور مشغول ماموریت بوده است مستند به ماده 607 قانون مجازات اسلامی که هر گونه حمله یا مقاومتی که با علم و آگاهی نسبت به مامورین دولت در حین انجام وظیفه آنان به عمل آید تمرد محسوب می‌شود و در این موضوع جر و بحث و زد و خورد بدنی مصداق تمرد محسوب و مستند به همین ماده متمرد مرتکب جرم گردیده است.  کما اینکه اتهام و ضرب و جرح  عمل مجرمانه دیگری است در صورت اثبات، سه تا ۶ ماه حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق برای این جرم تعیین شده است.

مجید قاسم کردی– حقوقدان و فعال مدنی

این فعال مدنی ضمن ابراز تاسف وقوع این اتفاق در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی اعلام نمود قرار بود انقلاب پابرهنه ها باشد تا خبری از ظلم و استبداد و برده داری و رفتارهای غیر حقوق شهروندی نباشیم نه اینکه گوشه کنار شاهد بروز رفتارهای طاغوتی باشیم. قاسم کردی افزود؛ نظر به اینکه انتظار میرود مقننان قانون خود امر به قانون باشند می بایست بجدیت و صریح هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس این رفتار را محکوم کنند و با متخلف برخورد قانونی و انظباطی صورت گیرد.

این مشاور حقوقی با اشاره به اینکه این اتفاق موجب جریحه‌دار شدن اذهان عمومی شده است و رسانه ها و فضای مجازی راه را برای پرده پوشی و انکار بسته است فرار رو به جلو نماینده مجلس و تکذیب موضوع را غیر حرفه ای و اخلاقی دانست و با توجه به  شاهدان عینی و  انتشار این ویدئوی در فضای رسانه آن را  مصداق تشویش اذعان عمومی اعلام نمود و بیان داشت که دادستان به عنوان مدعی‌العموم باید از نماینده مجلس شکایت کند.

مجید قاسم کردی در پایان ضمن انتظار شهروندان در بازخورد قانون با اقداماتی غیر قانونی توسط هر شخصی فارغ ازعنوان و سمت اعلام داشت،حفظ حقوق شهروندان مسئله اساسی حفظ و استقلال حاکمیت است که جا دارد متولیان امر با متخلفین و قانون ستیزان  اگر از مسئولین نظام و نمایندگان مجلس باشند برابر قانون برخوردکنند.

https://anabestani.ir/%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85-%d9%88%db%8c%d8%af%d8%a6%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b9%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%84/پیام ویدئویی دکتر عنابستانی خطاب به ملت عزیز ایران – وب سایت رسمی علی اصغر عنابستانی (anabestani.ir)

  1. نظرات
  2. سید مصطفی گفت:

    واقعا باید تاسف خورد چنین مسئولانی در این مملکت داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

بازگشت هریسون فورد به ایندیانا جونز!

عصر دوری، زیر سایه‌ی سنگین ویروس منحوس

جادوگر به سیما نمی‌رود

7 حرکت ناخودآگاه دروغگوها

همسر محمد بزرگی از جزییات حادثه مرگبار گفت

متوسط قیمت مسکن در تهران در مرداد اعلام شد

عطف به‌ما سبق؛ یا بخت و یا اقبال!

سکه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد/ دلار عقب نشینی کرد

یک تکنیک فوق‌العاده برای خوابیدن در 60 ثانیه

امگا-۳ عامل رشد و تقویت مو