پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
01 بهمن 1399     16:13

خاموش کردن دوربین تماس آنلاین، اقدامی زیست محیطی است

خاموش کردن دوربین در حین ویدئو کنفرانس، می تواند تا 86 درصد انتشار کربن را کاهش دهد.

به گزارش روزگار، یک مطالعه جدید در دانشگاه پوردو در ایالات متحده تخمین می زند که یک ساعت کنفرانس ویدیویی یا ویدئو آنلاین، بین 150 تا 1000 گرم دی اکسید کربن منتشر می کند. همچنین تا 12 لیتر آب و زمینی به اندازه iPad mini استفاده می‌شود.

محققان دریافتند که خاموش گذاشتن دوربین فقط به این معنی نیست که می‌توانید خانه نامنظم خود را از دید همکاران پنهان کنید. این امر می‌تواند به کاهش ردپای کربن، زمین و آب کمک کند.

پخش آنلاین فیلم‌ها با تعریف استاندارد و نه با وضوح بالا، ممکن است منجر به کاهش 86 درصدی انتشار کربن شود.

 ین اولین مطالعه در نوع خود است که به بررسی چگونگی تأثیر زیرساخت های اینترنت، علاوه بر انتشار کربن، بر استفاده از آب و زمین می پردازد

یورونیوز گزارش داد، این مطالعه، میزان کربن، آب و زمین مرتبط با هر گیگابایت داده مورد استفاده در پلتفرم هایی مانند YouTube،  Zoom ، Facebook ، Twitter و TikTok یا هنگام بازی آنلاین و وب گردی را تخمین زده است.

کاوه مدنی، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: سیستم‌های بانکی تأثیرات مثبت زیست محیطی حذف کاغذ را به شما می‌گویند، اما هیچ کس مزیت خاموش کردن دوربین یا کاهش کیفیت پخش را به شما نمی‌گوید. بنابراین بدون رضایت شما، این پلتفرم‌ها باعث افزایش ردپای زیست محیطی شما می‌شوند.

پردازش و انتقال داده‌هایی که تصویر چهره شما را از سراسر کره زمین به اتاق رئیس شما می‌رساند، برق زیادی مصرف می کند.

مراکز داده که این اطلاعات را پردازش و ذخیره می کنند، به تدریج کارآمدتر می‌شوند اما در تولید انرژی، همیشه ردپای کربن، آب یا زمین وجود دارد.

محققان دریافتند که میزان انتشار کربن، مصرف آب و استفاده از زمین متفاوت است. هم بستر پلتفرم مورد استفاده شما و هم کشوری که در آن هستید، در آن موثر است. به عنوان مثال، کشور آلمان علیرغم اینکه یک پیشرو در انرژی های تجدیدپذیر جهان است، ردپای آب و زمین بسیار بالاتری از دیگر کشورها دارد.

روشنک ناطقی، استاد دانشگاه پوردو تلاش می‌کند تا شکاف‌ها و فرضیاتی از درک ما از انرژی را که می‌تواند منجر به دست کم گرفتن اثرات تغییر اقلیم شود، کشف کند.

تیم تحقیقاتی امیدوار است این اطلاعات کمک کند تا توجه مردم، به عواقب زیست محیطی بالقوه افزایش استفاده از اینترنت در طول همه گیری کرونا جلب شود.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

خودروها به دلیل جریمه معوقه توقیف نمی‌شوند

اولین تصویر مهران‌ مدیری در«خائن‌کشی»

محمدرضا فروتن به «جزیره» سیروس مقدم رفت

تاریخ آغاز قرن پانزدهم تقویم هجری شمسی ایرانیان

گلشیفته فراهانی در میان 10 ستاره نوظهور

بازگشایی مشروط ماچوپیچو

چشم همه به رای جادوگر

فردوسی‌پور با برنامه «نود نو» باز می‌گردد

فیلم‌هایی که بعد از پرواز سیمرغ‌ها اکران می‌شوند

واکسن ۷۰ درصدی آسترازنکا روانه بازار می‌شود