پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
17 دی 1399     17:27

واکنش احسان علیخانی به خودکشی «جوان بی آرزو»

رضا، کودک کاری که هفت سال پیش مهمان برنامه «ماه عسل» بود، خودکشی کرد؛ این خبر دردناک با واکنش بسیاری به ویژه در فضای مجازی روبرو شد، از جمله، احسان علیخانی، مجری همان برنامه.

به گزارش روزگار، احسان علیخانی در واکنش به خودکشی یکی از مهمانان برنامه خود نوشت: درد اینجاست که «درد» را نمی‌توان به کسی حالی کرد!

وی افزود: خبری شوكه‌كننده و این میزان سنگین برای همه ما كه او را دیده بودیم و از دلش خبر داشتیم.

رضا ۷ سال پیش مهمان ماه‌عسل شد. وقتی قرار شد موضوع کودکان کار، برای اولین‌بار در تلویزیون مطرح شود، رفقای جمعیت امام‌علی که در زمینه بچه‌های کار فعالیت می‌کردند و دنبال تحصیل و آموزش‌شان بودند، گروه ما را با تعدادی از این بچه‌ها آشنا کردند، مستندی ساخته شد و بچه‌های جمعیت، با كسب اجازه از خانواده‌ها، تعدادی از بچه‌ها را به برنامه آوردند تا همه -تاکید می‌کنم همه- دردهای زیر پوست شهر را ببینیم و کاری بکنیم؛ چه، کسانی که مسئولیت قانونی دارند و چه انسان‌هایی که از دستشان کاری برمی‌آید.

علیخانی ادامه داد: رضا جمله معروف «آرزویی ندارم چون وقت نكردم بهش فكر كنم» را در برنامه گفت. همه دیدند و آن روز، تعداد زیادی پیگیر كمك و یاری او و امثال او شدند و رضا را پیدا كردند. چند روز بعدش، مهمان ویژه‌برنامه عید فطر شد و گفت آرزو دارم از این محله برویم. مهدی رحمتی و حنیف عمران‌زاده با مردانگی، فراهم كردن خانه جدید را تقبل و خانه‌ای برای رضا و  خانواده‌اش رهن كردند. اینكه چرا بعد از حدود یک سال با شكایت اهالی محل، مجبور به ترك آن خانه شدند بماند؛ كه دردی بزرگتر است!

به نوشته این مجری سرشناس، رضا با بچه‌های خانه ایرانی لب خط كار می‌كرد با كلی آرزوی جدید و عشق، تا مادرش به طور ناگهانی از دنیا رفت و او دچار شوك و غمی سنگین شد. دو بار دست به خودكشی زد و خانه ایرانی لب خط، رضا را كامل تحت‌نظر مددكار و روانشناس قرار داد و او قول داده بود هر وقت فكر خودكشی به ذهنش خطور كرد با مددكار صحبت كند. دوباره رضا شروع كرد به درس‌خواندن و تمرین تئاتر. حتی بازی در چند تئاتر در خانه لب خط و كار كردن تا جایی كه خودش دستگاهی بخرد و درآمدی بهتر داشته باشد. رضا ازدواج كرد؛ در سن كم و با دختری كم‌سن‌تر و باز بحرانی جدید برای او. عكس‌های رضا در زمین فوتبال و اجرای تئاتر و محل كار، نشان می‌دهد كه عشق و امید به آینده در او زنده بود تا…

وی تاکید کرد: به دلایل حفظ حریم خصوصی و اخلاق، حتی رفقای خانه ایرانی لب خط هم نمی‌توانند از مشكلات رضا و پیرامونش حرفی بزنند و باید در این داغ، شریك شد و گریست. چقدر در آن سال‌ها تحت فشار بودیم كه چرا اینقدر تلخ و غمگین شده برنامه؟! چرا از درد و رنج می‌گویید؟! رفقا می‌دانید چقدر بچه‌هایی شبیه رضا در همین شهر زندگی می‌كنند؟!

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

سهراب محمدی استاد موسیقی خراسان شمالی درگذشت

نوجوان ۱۵ ساله ایرانی در کشتی بوندس‌لیگای آلمان

گران ترین شهرهای جهان برای مهاجران

خروج از برجام در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست

عیدی کارگران مشخص شد

«صحنه‌زنی» به سانس ویژه رسید

کرونا، سعید آقاخانی را هم قرنطینه کرد

وعده بزرگ یک نماینده برای بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

خودروهای با کیفیت داخلی کدامند؟

علی انصاریان هم درگذشت