دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
01 آذر 1399     14:43

محدودیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در آلمان

پس از ممنوعیت تولید ظروف یک‌بارمصرف در آلمان اکنون دولت فدرال برای استفاده از ظروف چندبار مصرف در رستوران‌ها و کافه‌ها اقدام می‌کند

به گزارش روزگار، وزارت محیط زیست آلمان در حال تهیه طرحی است که بر اساس آن کافه‌ها و رستوران‌ها موظف خواهند شد از سال ۲۰۲۲ برای فروش بیرون‌بر، جایگزین ظروف یک‌بارمصرف ارائه کنند.

به گفته سخنگوی این وزارتخانه، مصرف‌کنندگان همیشه باید بتوانند بین بسته‌بندی‌های یک‌بار‌مصرف و ظرف‌هایی که چندبار قابل استفاده هستند انتخاب کنند.

جایگزین‌های یک‌بارمصرف نباید گران‌تر باشند و رستوران‌ها و کافه‌ها موظف خواهند شد، آنها را مانند شیشه‌های چندبار مصرف پس‌بگیرند.

در آلمان هر ساعت حدود ۳۲۰ هزار لیوان یک‌بارمصرف استفاده می شود و در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۴۶ هزار تُن ظروف یک‌بار مصرف استفاده شده بود.

اوایل نوامبر سال جاری مجلس آلمان قانون جلوگیری از تولید این گونه محصولات پلاستیکی را تصویب کرد.  از سوم ژوئیه ۲۰۲۱ تولید این محصولات در سراسر اتحادیه اروپا ممنوع خواهد بود.

تاثیر کرونا

بر اساس داده‌های آژانس اروپایی محیط زیست، محدودیت‌های رفت‌وآمد در دوران کرونا در کوتاه‌مدت تاثیر مثبتی بر آب و هوا داشت، اما به‌تدریج اثرات منفی آن آشکار می‌شوند.

بر اساس این گزارش با افزایش مصرف ظرف‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف محیط زیست بیش از پیش آسیب می‌بیند.  این آژانس از ماسک‌ها و دستکش‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف هم به عنوان عناصر آلوده‌کننده نام برده است.

علاوه بر این‌ها، خرید از فروشگاه‌های آنلاین هم افزایش یافته و برای بسته‌بندی آنها از مواد پلاستیکی یک‌بارمصرف استفاده می‌شود.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

تغییر رویکرد وال‌استریت به سود بایدن

برادر جوان‌تر ترامپ درگذشت

فیلم‌های ایرانی موفق‌تر از همیشه در جشنواره‌های آنلاین جهان

همایون شجریان ادعای محمود احمدی‌نژاد درباره پدرش را تکذیب کرد

ترامپ دوباره با اظهاراتش دردسرساز شد

سامان قدوس در لیست فروش آمیان قرار گرفت

پست جدید «ادل» همه را شگفت زده کرد

امیدی به موفقیت «خورشید» ندارم

غروب خورشید آرژانتین

بورس سبزپوش شد