یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
26 آبان 1399     10:22

بلیت هواپیما باز هم گران شد

سازمان هواپیمایی کشوری بعد از جلسه با شرکت‌های حمل و نقل هوایی اعلام کرد که بلیت هواپیما ١٠ درصد نسبت به قیمت‌های خردادماه امسال گران می‌شود.

به گزارش روزگار به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، عصر امروز (شنبه) جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو مطلع شورای عالی هواپیمایی کشوری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” و نماینده شرکت‌های حمل و نقل هوایی داخلی برگزار شد.

در این نشست، نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی، گزارشی از شرایط خود با توجه به افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافرین بدلیل گسترش ویروس کرونا، الزام به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم ارائه و در ادامه شرح وضعیت مالی و همچنین بهای تمام شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی بیان شد.

در پایان جلسه با تایید اعضا مقرر شد قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ماه امسال به میزان ۱۰ درصد افزایش یابد.

همچنین مقرر شد محدودیت ارزان‌ترین نرخ برای شرکت‌ها از جدول فوق حذف شده و هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت. همچنین هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف تعیین شده نیست.

انجمن شرکت‌های هواپیمایی متولی ابلاغ قیمت‌های جدید به شرکت‌ها بوده و سازمان‌های نظارتی متولی نظارت بر رعایت سقف اعمال شده هستند.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

فرار ۸ هزار میلیاردی

وصول مطالبات بانکی نیازمند تجدیدنظر قوه قضاییه است

موزه جشنواره فیلم کودک و نوجوان تأسیس می‌شود

هوای سرد باعث کابوس می‌شود

سالروز جمهوری فرانسه

قوانین ناظر بر شیوه دادرسی عطف به ماسبق می‌شود

کلاه گیس آری ولی برای از ما بهتران

دریا چه رنگی است؟

همه چیز درباره شارژ کارتریج چایگر

محمدرضا دلپاک از جست‌و‌جوی صدا در ایام کرونا می‌گوید