چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
25 آبان 1399     12:49
ادعای عجیب آنتونیا شرکا

امیدی به موفقیت «خورشید» ندارم

یکی از اعضای هیات انتخاب نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار، در ادعایی عجیب اعلام کرد امیدی به موفقیت فیلم «خورشید» ندارد.

به گزارش روزگار، فیلم «خورشید» جدیدترین ساخته سینمایی مجید مجیدی به عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی شد. انتخابی که با واکنش های متعدد و البته متنوعی همراه شد.

در همین رابطه و به نقل از تریبون هنر، آنتونیا شرکا یکی از اعضای هیات انتخاب نماینده ایران برای اسکار ۲۰۲۱ با بیان جزییات انتخاب «خورشید» برای حضور در اسکار گفت: فقط فیلم‌هایی اجازه معرفی به آکادمی اسکار را دارند که تا ۳۱ دسامبر حداقل یک هفته در کشور خود به نمایش عمومی در آمده باشند. پس گزینه‌های خوبی مثل «شیطان وجود ندارد» (محمد رسول اف- برندهٔ خرس طلایی برلین) و «دشت خاموش» (احمد بهرامی، برندهٔ بهترین فیلم بخش افقهای ونیز و جایزه فیپرشی) و فیلم‌هایی که ندیده‌ می‌توانستند گزینه‌های خوبی باشند مثل «جنایت بی‌دقت» (شهرام مکری، برنده بهترین فیلمنامه ونیز)، به این دلیل که پروانه نمایش ندارند یا دیگر فرصتی برای اکران‌شان نمانده، امکان معرفی به اسکار را نداشته اند.

وی افزود: از فیلم‌های باقیمانده انتخاب اول من بی‌تردید «خانه پدری» (کیانوش عیاری) بوده، هست و خواهد بود و انتخاب آخرم «خورشید» بود. ضمن اینکه از سه فیلم فهرست نهایی «یلدا» راا به دو فیلم دیگر ترجیح می‌دادم. البته مهم است که فیلم منتخب برای نمایندگی سینمای ایران در اسکار، پخش کنندهٔ خارجی قدرتمندی داشته باشد تا بتواند برای هر چه بیشتر و بهتر معرفی و تبلیغ شدن فیلم تلاش کند که «یلدا» و «خورشید» این فرصت را داشتند و دارند.

این سینماگر اضافه کرد: با اینکه هیچکدام از این سه فیلم به قدر کافی و به لحاظ سینمایی قانع کننده نیستند اما حداقل «یلدا» با همه ساختار تلویزیونی که به قول منتقدانش دارد مسائل مربوط به کاستی‌های حقوق زنان و جزایی را مطرح می‌کند و قطعا این موضوع اجتماعی می توانست امروزی‌تر و چالشی‌تر از داستان فانتزی خورشید باشد که انگار با سنجاق کردن کودکان افغان بازیگر در فیلم در هر جشنواره، امید به ایجاد همدلی و جذب جایزه دارد. باری، رای اکثریت اعضا با خورشید بود که دو برابر آرای یلدا و درخت گردو (با ارای برابر) را از آن خود کرد. امید چندانی به موفقیت خورشید در اسکار ندارم اما خب، موفقیت هر فیلم ایرانی در جهان افتخاری‌ است برای هر ایرانی. خورشید، موفق باشی!

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

توپ افزایش دستمزد بازیگران در زمین کیست

عادل: مهاجرت نخواهم کرد

دستگیری عاقد عامل کودک همسری

یک زن آفریقایی بر مسند ریاست سازمان تجارت جهانی

صدای کارکنان دانشگاه آزاد هم درآمد

حذف بی سر و صدای 20 میلیون یارانه‌بگیر

رکوردشکنی بازیگر جوانی که دیروز از دنیا رفت

عیدی کارمندان، یک و نیم میلیون

آرنولد زیر تیغ جراحی رفت

روش سریع تشخیص کرونا در مطب‌ها درست نیست