دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
همراه شو عزیز

دست ما کوتاه و خرما بر نخیل

حالا که دست مردم به نخیل مسئولین نمی‌رسد، شماها که قدتان بلندتر و قصدتان خیر است با مردمان‌تان همراه شوید تا دردهای مشترکمان که هرگز جدا جدا درمان نمی‌شوند را درمان کنیم.

روزگار_احمد غلامی: امروز روز خوبی برای مادرم نبود. این جمله را «فرشته حسینی» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و منتظر نماند و مطالبه کرد…

مادر فرشته در مواجهه با مشکل دیگر دخترش در  آموزش آنلاین، متوجه می‌شود که مشکل از سیم‌کارت اوست. مادر در مراجعه به مخابرات با این پاسخ روبرو می‌شود که باید صاحب سیم‌کارت بیاید و … 

مادر که صاحب سیم‌کارت نیست، نه می‌تواند صاحب سیم کارت را بیاورد و نه سیم‌کارت جدیدی خریداری کند و نتیجه‌اش می‌شود سکوت و بغض…

همان روز وزیر ارتباطات در اقدامی پسندیده پس از متوجه شدن، از طریق همین شبکه‌های اجتماعی ماجرا را به سرعت پیگیری و اقداماتی می‌کند که بسیار قابل تقدیر است.

اما برآیند این اتفاق سئوالاتی را در ذهن ایجاد می‌کند.

اول اینکه اگر این مشکل برای فرشته حسینی به‌عنوان یک بازیگر پیش نمی‌آمد آیا باز هم مسئولین پیگیر ماجرا می‌شدند؟  البته که جناب جهرمی بارها در مواردی این چنینی عکس‌العمل‌های قابل تاملی داشته‌اند اما در مجموع حکایت مردم با مسئولین این است که: دست ما کوتاه و خرما بر نخیل.

دوم اینکه سلبریتی‌های وطنی تا چه اندازه از این قدرت خود در شبکه‌های اجتماعی برای مطالبه‌ی حقوق  و حتی آگاهی مردم ‌بهره می‌برند؟ 

کاری که فرشته حسینی و بسیاری از نخبگان افغانستانی در کشور ما برای هم‌وطنان خود و حتی جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، انجام داده‌اند. 

نمی‌خواهم با این سئوالات غر جدیدی به هزار غر روزانه‌مان بیافزایم بلکه می‌خواهم بگویم مجهولات این معادله بسیار ساده است. 

روی سخنم با سلبریتی‌های عزیزی است که اتفاقا این روزها هم در خانه هستند و دردهایشان  با جامعه مشترک‌‌تر از همیشه.

حالا که دست مردم به نخیل مسئولین نمی‌رسد، شماها که قدتان بلندتر و قصدتان خیر است با مردمان‌تان همراه شوید تا دردهای مشترکمان که هرگز جدا جدا درمان نمی‌شوند را درمان کنیم.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

بورس دوباره سبزپوش شد

جزییات تعطیلی یک هفته‌ای برخی مشاغل در تهران

قیمت‌ها در بازار صعودی شد

بلوای نان و رودرویی شاه و قوام

پیوند زدن سینما با امور خیریه به این هنر اعتبار می‌بخشد

از خيابان وصال تا كوچه ميثاق

عقب نشینی قیمت دلار و سکه در بازار

امواج موبایل، قاتل حشرات؟

ETFها همچنان برقرار است

انتقاد علی نصیریان از سردیسی که برای او ساخته شد