یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
31 تیر 1399     13:45

کرونا سبک کار پمپ بنزین‌ها را تغییر می‌دهد

از زمان همه گیری کرونا، یکی از مراکز شناخته شده شیوع، پمپ بنزین ها هستند؛ برای جلوگیری از این اتفاق، پروتکل‌هایی برای رانندگان و متصدیان تهیه شده است.

به گزارش روزگار، یکی از مکان‌های پر خطری که امکان بالای ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد، پمپ‌ بنزین‌ها هستند. در این تابستان کرونایی که رفت و آمد ما با ماشین‌های شخصی به مراتب بیشتر شده است، بیشتر در خطر ابتلا و انتقال ویروس کرونا هستیم. متاسفانه جملاتی مانند «ما که تا به الان کرونا نگرفتیم، دیگر نمی‌گیریم» از برخی افراد شنیده می‌شود و باید گفت که این دلیل قانع‌کننده‌ای برای رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و به خطر انداختن جان خانواده و هم‌وطنان‌مان نیست؛ آن هم در شرایطی که بیماران کرونایی که نجات یافتند بعد از ۲ الی ۳ ماه، در معرض حمله دوباره این ویروس هستند.

روزنامه هفت صبح در گزارشی در این مورد نوشت: کرونا در پمپ‌ بنزین‌ها راحت‌تر انتقال می‌یابد، زیرا اکثر افرادی که امکان شست و شوی مرتب دست‌هایشان را در طول روز را ندارند، در این مکان حضور دارند. توصیه‌های بهداشتی برای ایده‌آل ترین حالت این است که هیچ یک از رانندگان و سرنشینان وسیله نقلیه با این محیط تماس نداشته باشند و از کارت بانکی تا کارت سوخت را به مسئول پمپ بنزین، برای سوخت‌گیری بسپارند. حالا دیگر فقط نیاز است کارت‌ها را ضد عفونی کنید و خودتان در آن محیط به اجسام مختلف دست نزنید. تنها در این صورت است که این محیط در زنجیره انتقال کرونا، حذف می‌شود و دیگر در انتقال یا انتشار این ویروس نقشی ندارد. در این محیط نمی‌شود از مواد ضدعفونی‌کننده با درصد بالای الکل استفاده کرد، زیرا پمپ بنزین‌ها به خودی خود محیطی فوق‌العاده حساس به اشتعال و مواد اشتعال‌زا هستند. بنابراین استفاده زیاد از اسپری‌های الکلی در این مکان‌ها ریسک آتش‌سوزی را بالا می‌برد.

اگر خودتان مجبور به انجام عمل سوخت‌گیری شدید بهتر است سبک قدیمی سوخت‌گیری را فراموش کنید و سبک جدید متناسب با شرایط حال را رعایت کنید:

۱. دستکش یکبار مصرف و ماسک داشته باشید.

۲. در باک و نازل پمپ بنزین را با مواد ضدعفونی‌کننده غیر الکلی تمیز کنید.

۳. سوخت‌گیری را انجام دهید.

۴. در باک و نازل را دو مرتبه با مواد ضدعفونی‌کننده غیر الکلی تمیز کنید.

۵. از کارت بانکی به جای پول نقد استفاده کنید.

۶. خلال دندان را نصف کنید و برای وارد کردن رمز کارت خود روی دستگاه، از آن استفاده کنید.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

یک زن آفریقایی بر مسند ریاست سازمان تجارت جهانی

وقتی کالای اینترنتی تو زرد از آب درمی‌آید

اولین تصویر مهران‌ مدیری در«خائن‌کشی»

اثر قانون نسبت به آینده است نه گذشته

حواشی استفاده ایزی‌لایف از تصویر شفیعی کدکنی در تبلیغات

خودرو جدید ناسا برای کاوش مریخ

ریزش ۲۰ هزار واحدی شاخص بورس

احداث سلول دفن بهداشتی پسماند پزشکی در آرادکوه

حال خانم خیراندیش چطور است؟

اثر فوق‌العاده واکسن‌های ترکیبی