چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
تو از روزگاران مشو نا امید
با گردش روزگار
26 تیر 1399     21:54

وکیل دادگستری: رفع اطاله دادرسی از نشانه‌های تحول قضایی است

یک وکیل از رفه اطاله دادرسی به عنوان تحول در قوه قضا نام برد.

به گزارش روزگار، حقوقدان و وکیل دادگستری با اشاره به اینکه تحول دستگاه قضایی برای همگان ملموس و چشمگیر است، گفت: یکی از شواهدی که تحول را همه می‌پذیرند و حس می‌کنند این است که مراجعه کنندگان به دستگاه قضا در فرایند رسیدگی معطل نشوند و اطاله دادرسی در امور مراجعان نباشد.

یوسف رضا ادیب زاده در گفتگو با ایرنا افزود: مصداق‌های تحول در گام دوم انقلاب، باید تعریف شود و با برنامه و ایدئولوژی مشخص به سمت مطلوب و کمال گام برداریم.

وی ادامه داد: یکی از راههایی که مانع اطاله دادرسی می‌شود، حضور وکیل سالم، عالم و دارای اخلاق حرفه‌ای است که می‌تواند در کنار قاضی، بازپرس و دادیار به مردم کمک کند.

ادیب‌زاده با تاکید بر لزوم تحول در عرصه‌های مختلف قضایی اظهارداشت: وکیل و قاضی دو کفه ترازوی عدالت و مکمل یکدیگر هستند و اگر بتوانند برای قضات و وکلا آموزش های لازم را بگذراند تا هر یک بیشتر به حقوق و وظایف خود آگاه شوند، در ایجاد تحول بسیار موثر است همچنین مراجعان دستگاه قضایی نیز باید آموزش های لازم را به طرق مختلف دریافت کنند.

این حقوقدان خاطرنشان کرد: از روزی که حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه شروع به فعالیت کردند، تحولات چشمگیری در زمینه تکریم مراجعان، حفظ شأن قضات، حفظ شأن وکلا، رعایت حقوق متهمان و زندانیان در دستگاه قضایی ایجاد شد.

وی با اشاره به موضوع مبارزه با فساد به عنوان رویکرد تحولی در دستگاه قضا، افزود: قوه قضاییه اهتمام جدی در مبارزه با فساد اداری و قضایی دارد و مبارزه با فساد را در درون قوه قضاییه نیز با جدیت پیگیری می کند.

معاون دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اضافه کرد: اکنون هرکجا نامی از دستگاه قضا می آید، عامل بازدارنده برای پیشگیری از فساد است و این مسأله نشانگر تحول در دستگاه قضایی است.

ادیب‌زاده یادآور شد: ریاست قوه قضاییه چون شخصا فرد سالمی هستند، انتصاب‌های شایسته و سالمی داشتند و وقتی رأس یک مجموعه از سلامت کامل حرفه ای، اخلاقی و توانمندی های لازم برخوردار باشد، افراد دیگر آن سیستم هم در جهت صحیح گام بر می‌دارند.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

تصویربرداری «سایه تابان» تابستان کلید می‌خورد

تاثیر حرکات کششی بر فشار خون

روایت زندگی برخی از ایرانیان در ترکیه؛ سفر به بهشت یا دروازه‌های جهنم

استراماچونی: امیدوارم روزی بتوانم محبت هواداران استقلال را جبران کنم

خاکستر مرگ نتیجه تجارت بدون تحریم

رونالدو 250 میلیونی شد

جنجال اولین آزمایش واکسن کرونا در ایران

آی‌ایکس با دو موتور الکتریکی و 500 اسب در خیابان‌های آلمان

صیاد برای معتبر شدن چک

آغاز واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی