جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
روزگار قریبی‌ست نازنین!
با گردش روزگار
22 تیر 1399     22:03

همتی تصمیمات جدید ارزی بانک مرکزی را اعلام کرد

رئیس کل بانک مرکزی از افزایش مهلت بازگشت ارز صادراتی به ۴ ماه خبر داد و از روش جدید تنبیهی برای صادرکنندگانی که ارز خود را در مهلت مقرر برنگردانند، رونمایی کرد.

به گزارش روزگار، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی به بیان توضیحاتی در خصوص تصمیم امروز جلسه کمیته موضوع بند-۲ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در خصوص نحوه برگشت ارز صادرکنندگان پرداخت.

وی درباره دو تصمیم مهم این جلسه نوشت:

۱- مهلت برگشت ارز صادراتی ۴ ماه بعد از صدور پروانه صادراتی است. در جهت تشویق صادرکنندگانی که ظرف سه ماه بعدازصدور پروانه صادراتی، ارز خود را برگردانند، تعهدات ارزی آنها، بر مبنای ۹۰ درصد ارزش پایه صادراتی محاسبه خواهد شد.

۲- صادرکنندگانی که در مهلت تعیین شده بعد از تاریخ پروانه صادراتی، نسبت به برگشت ارز، به چرخه اقتصاد اقدام نکرده‌اند، مکلفند باقیمانده تعهدات خود را، در بازار دوم (سامانه نیما) به نرخ روز پایانی مهلت خود در بازار دوم، یا قیمت روز بازار در هنگام ایفای تعهد، هر کدام که کمتر بود، به بانک مرکزی بفروشند.

بانک مرکزی از صادرکنندگان محترمی که با برگرداندن به موقع ارز خود به چرخه اقتصاد کشور، به تعادل بازار ارز و خنثی شدن هرچه بیشتر فشار حداکثری کمک می‌کنند، قدردانی کرده و قطعا مشوق‌های بیشتری را نیز برای آنها در نظر خواهد گرفت. جزئیات تصمیمات کمیته به اطلاع فعالین اقتصادی، خصوصا، صادرکنندگان خواهد رسید.

  1. نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین اخبار


خبر های مرتبط

خط قرمز رئیس قوه قضائیه در مبارزه با فساد چیست

عطف به‌ماسبق باید به نفع متهم باشد

آرنولد زیر تیغ جراحی رفت

وعده بزرگ یک نماینده برای بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

ماجرای انتخاب مارادونا به عنوان سرمربی تیم ملی ایران چه بود؟

«بنكسی» با نقاشی خود یک موزه را نجات داد

فرار ۸ هزار میلیاردی

طولانی‌ترین جنگ تاریخ، بدون شلیک، بدون خونریزی!

برنامه فردوسی پور مجوز گرفت

علی‌اشرف درویشیان، یک چریک لطیف